Alija 217. epizoda – ‘Baba’ govori Zainu i Aaliyi da ne smiju biti zajedno sedmicu dana!


















Zain joj priđe i umaže joj lice svojim licem. Aaliya ga odgurne,brašno se raspe po vazduhu. On joj ona pokazuje knjigu: ” Malika-e-Zain,mi nemamo većinu sastojaka.”
Aaliya: ” Istina. Šta sad? ”
Zain veli da će poslati slugu. Aaliya ga zaustavi pa mu kaže da je on (Zain) prihvatio izazov,a ne sluga. Zain se složi,govori da će on ići. Aaliya ga opet zaustavi,doda da ne može ići takav,izgleda smiješno. Potom ga krene čistiti,skida i kapu i kecelju. Aaliya mu lice čisti sarijem. I Zain je spreman za romantiku,polako joj se približava. Aaliya ga odgurne,pa se nasmije kao u stilu ‘ Nemoguć je’. 😀 Zain ode.
Kasnije,Aaliya stavlja jelo na poslužavnik. Zain se vraća,žali se da je kupio toliko toga za samo tri jela. A onda vidi da je hrana spremna.
Pa je upita: ” Šta je ovo?”
Aaliya mu odgovori: ” Ručak. ”
Zain : ” To je varanje.”
Aaliya: ” Ne,nije. Sve što radiš i što ćeš u budućnosti raditi je i moja obaveza takođe. Zato ovo nije varanje. To je ljubav. To je intimnost,to je drugarstvo. ”
Beintehaa pjesma je u pozadini,Zain je dirnut njenim riječima i gestom. Polako joj priđe,pa je zagrli.
Kratko obaveštenje. Čitaš ili slušaš ovo negde drugde a ne na serije.io ili turske-serije.net? Onda svedočiš nedozvoljenom kopiranju pa te pozivamo da dođeš direktno kod nas na serije.io po najsvežiji sadržaj!
(NASTAVAK NA SLED.STRANI)
Kratko obaveštenje. Čitaš ili slušaš ovo negde drugde a ne na serije.io ili turske-serije.net? Onda svedočiš nedozvoljenom kopiranju pa te pozivamo da dođeš direktno kod nas na serije.io po najsvežiji sadržaj!
Razgovarajte sa likovima iz serije Alija-Aaliya
Molimo unesite vaše podatke da biste započeli razgovor:

30 Komentar(a)
Amra
Zain Kitkit. xD
Prevod ekstra, a scene presmiješne.Jedna od boljih epizoda. <3
Mina
Bar je kuhinja ostala čitava i Zain naravno 😀
Amra
Da, mislila sam da će doći do neke eksplozijice,ali sve je super. :’D
Joj,sad ovaj ‘baba’. Sve pokvari kad su se našli i pomirili nakon 1,5g -.-
Martina (EMDE)
da ali mora biti nesto uvek protiv
Sinderella
Samo mi nije jasno kako mu Zain veruje. U Islamu, zabranjeno je verovati takvim ljudima, koji po zvezdama ‘gledaju’ u buducnost.. Jedino, mi muslimani (je l’ si i ti muslimanka, predpotsavljam po imenu) verujemo u Allaha.. Jedino On zna sta ce biti.
Amra
Znaš,kad sam gledala epizodu isto sam pomislila, ali njihova gluma vezana za islam ima puno rupa.Recimo,Aaliya,klanja,uči Kur’an nalakiranih noktiju,Zarina klanja dok joj se vrat i pola ruke vidi,i još sad vjeruju ovim nadrihodžama da ih tako nazovem. -.-
Sinderella
Slazem se. Ima puno rupa. I kad Aaliya klanja, uvek joj se kosa vidi. A i nije mi jasno kako slave Holi, mislim to nije nas praznik. Na jednom insertu sam gledala kako slave i Diwali, da l’ je to bilo ili ce ne znam. Ja pratim seriju od negde 70-te episode. Nego, kakva su im to svetilista gde idu? Kol’ko ja znam jedino muslimani idu u Džamiji i u Meki, na Hadž. A kod smo kod gresaka, u svetilistu je Aaliya uzimala jednom abdest nalakairanih noktiju.
Sara
I ja sam se počudila kad je bila specijalna epizoda Holi.Zapitala sam se da li muslimani slave holi 😀 🙂
Sinderella
Ne slave. Sto se tice tih stvari, ima dosta propusta.
Amra
Al’ je meni Zain smiješan sa onom kapicom. :DDD
Ko djedica. hahahahha
Amra
Ne, mi slavimo samo 2 Bajrama i Novu Hidžertsku godinu valjda.Ja gledam od 130.Zain i Aaliya stalno idu u ono svetište ii vežu konac.A u epizodi 113,kad je bila i Ranghrasiya,ova ovamo uči fatihu a ova se moli na hindu način.
Sinderella
Znam da mi slavimo samo Kurban Bajram Ramazan Bajram i Hidžretsku godinu. Zato sam i rekla za Holi, to nije nas praznik. Jeste, za svetiliste je i meni cudno. Ima dosta propusta sto se tice tih stvari.
Amra
Isto tako, slavit će Diwali, a ja za to nikad nisam čula hahah. xD
Sinderella
To ti je koliko znam, praznik svetlosti. Daje 3-5 dana. Predstavlja pobedu dobrim nad zlom, svetlosti nad tamom. Valjda taj praznik predstavlja i pocetak Hindu Nove Godine. Slavi se u Indini. Pored hinduizma slave ga i sledece religije: sikizam, budizam i dzainizam. Pale se i dije (male zemljane posudice sa uljem u kojima je umocen fitilj).
Amra
Bravo za Colors.U ”muslimansku” seriju to stavili…
Isto tako, kad slave bajram,dolaze iz drugih serija,a u sljedećoj epizodi mole se svojoj božici.
Sara
Jesu li glumci uopšte muslimani?
Vivian 98
Baš sam sad potražila. Našla sam da je i Harshadu (Zainu) i Preetiki (Aaliyi) religija Hindu. 😀
Sara
Zato i ima brojnih nepravilnosti koje vidim zapažate jer znate više od mene o vašoj veri.
P.S. U Indiji se danas i sutra obeležava dan nezavisnosti.
Vivian 98
Nisam ja muslimanka. 😀
Eto,potražila sam malo jer me zanimalo jesu li oni muslimani. 😀
Sara
Jao, ja se izvinjavam ako sam te uvredila ili nekoga drugog 😀
Vivian 98
Nisi,naravno. 😀
Amra
To sam se i ja pitala, pa sam kucala na internetu OMG xD.Da ko pregleda historiju hahah.I Preetika nije, a za Harshada nisam saznala ali vjerojatno nije ni on. Ne znam,ja sam ukucala ‘Is preetika rao muslim ( glupo dijete,al’ štaš) i u njenoj biografiji piše da je hinduističke vjeroispovijesti.Zatim sam na tom istom sajtu tražila Harshada, ali dio sa religijom je preskočen. :/
Vivian 98
Hahah dobra si. I ja sam isto. I na drugom sajtu sam našla za Harshada. 😀 Nije ni on musliman,hinduist kao i Preetika.
Sara
Holi slave samo hinduisti.
Sinderella
Za Holi, se kaze da se najbolje slavi u Pundjabi, gde ga Hindusi i Siki slave zajedno. Tako sam citala. Nisam sigurna, ali mislim da i religija sikizam slavi Holi.
Vivian 98
Hvala. 😀
Martina (EMDE)
bas lepa epizoda Zein kao kuvar je prelep a i kapica mu dobro stoji
Amra
*o*
Vivian 98
Duša. 😀
Amra
Dvije mačke. 😛
Primaj svakoga dana nove epizode u svoj inboks!