Počinje rat između Selima i Bajazita!
Sulejman Veličanstveni,  Turske Serije

Sulejman veličanstveni 136. epizoda – Počinje rat između Selima i Bajazita!

Defne
Defne

Bajazit razgovara sa pojedinim begovima i traži da ga podrže u borbi protiv Selima. Zaklinje se da ne atakuje na očev tron, već isključivo hoće da se bori protiv brata. Begovi hoće da razmisle među sobom.

Atmadža govori Bajazitu da ne veruje ni Rustemu ni Semiz Aliju.

Selim i Bajazit čitaju očeva pisma.

Mihrimah je došla da poseti Bajazita i da ga umiri. Ne može da veruje da je stvarno počeo da skuplja vojsku, obećao je nešto njihovoj majci. On odgovori da je držao obećanje, ali mu nije ostao drugi izbor. U budućnosti ga čeka ili pobeda ili smrt.

Kratko obaveštenje. Čitaš ili slušaš ovo negde drugde a ne na serije.io ili turske-serije.net? Onda svedočiš nedozvoljenom kopiranju pa te pozivamo da dođeš direktno kod nas na serije.io po najsvežiji sadržaj!

Rustem kaže Sulejmanu da se nada da će Mihrimah umiriti Bajazita. Sulejman se tome takođe nada jer je to poslednja šansa koju mu daje. Rustem kaže da za njega ne postoji čak ni mogućnost da Bajazit planira izdaju, njegov problem je samo Selim.

Mihrimah traži podršku da ubedi brata da ode u Amasiju i prestane da skuplja vojsku, od Defne. Moraju sprečiti da dođe do rata. Ona pristaje i spremna je i život da da za Bajazita.

Nurbanu kaže Selimu da je Mihrimah otišla da posavetuje Bajzita. Selim odgovori da je ona uvek išla majčinim stopama, koristi svu snagu da Bajazit ovlada Sultanatom. Nurbanu mu kaže da je Hurem, ma koliko ljuta bila na njega, uvek bila na njegovoj strani i štitila ga je. No, Mihrimah nije takva, ona će otvoreno proglasiti sebe njihovim neprijateljem. Ipak, Rustem paša je uz njih, a ako ne bude, onda će otkriti njegovu vezu sa gđom Mendes. Selim je siguran da, čak iako Mihrimah ubedi Bajazita da ode u Amasiju, on se neće smiriti. Niko ga ne može zaustaviti do samog vladara.

Kratko obaveštenje. Čitaš ili slušaš ovo negde drugde a ne na serije.io ili turske-serije.net? Onda svedočiš nedozvoljenom kopiranju pa te pozivamo da dođeš direktno kod nas na serije.io po najsvežiji sadržaj!

Atmadža prenosi Bajazitu da begovi sa kojima je razgovarao traže još vremena da razmisle, jer imaju poverenje u njega, ali ih plaši Sulejmanov gnev. Bajazit naređuje da se nastavi priklupljanje vojske. (NASTAVAK NA SLED.STR.)

Pitaj AI Sapunićku bilo šta

Molimo unesite vaše podatke da biste započeli razgovor:

Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8

Pozdrav svim sajtovcima od moderatora i prevodioca - Tempeste! Želim vam prijatan boravak na našem sajtu, tu smo zbog vas!

24 Komentar(a)

  • Nakuša

    zao mi je bajazita..a sulejman glup,nista ne moze shvatiti..oko njega se odvija toliko spletki,prevara,nista ne vidi..

    • Tempesta

      I meni je jako zao Bajazita… Crni Sulejman… Hoce da bude pravedan, a u stvari je velike nepravde pocinio. I s Mustafom i s Bajazitom sad.

      • jovanka

        ja mislim isto kao i vi selim ne zaslužuje prestolje on je jedna pijanica.a bajazit je dobar i u svemu bolji od selima

  • Nakuša

    sulejman se samo boji za sebe..kako mi je bila tuzna scena kad je mustafu ubio,mislim naredio da ga zadave ..kad je svog najmilijeg,najdrazeg i najstarijeg sina mogao tako ubiti..nece mu biti tesko ni bajazita ubiti..

  • jovanka

    mogla bih pronaći najavu za sljedeću epizodu baš me zanima hoće li pobjebiti selim ili bajazit mada mislim da će selim

  • jovanka

    ja mislim da će njegovo carstvo biti RASPAD SISTEMA a prvo naređenje će biti ,,doneste mi puno pića i hrane”

    • Tempesta

      Pa i jeste njegovo carstvo bilo raspad sistema posle Sulejmana. Istorija kaze da je Selim bio raskalasan i neumeren u jelu i picu i imperija bas i nije napredovala.

  • ina

    Ljudi, ja sam mislim jedina koja obozava Selima, jer kada je Mehmet ubijen, postalo mi je svejedno koji ce od njih da vlada… ali Selim je bio i pijanica i nikakav ali je bio dovoljno pametan da prave ljude privuce sebi i pomocu njih ostane jedini naslednik Sulejmana.
    Ne znam samo kako su i Mustafa i Bajazit bili neoprezni po tom pitanju. Ipak Bajazit je napravio gresku jer nije obavestio Sulejmana o svemu sto se desava nego je bio previse arogantan da je mislio da sve moze sam.
    Jos jedna stvar, nakon Sulejmanove smrti na vlast je dosao Selim, to svi znamo ali je carstvom u stvari vladao nas veliki vezir Mehmet-pasa Sokolovic po naredjenjima prvo sultanije Mihrimah a posle njene smrti Vladao je po naredjenjima sultanije Nurbanu. On je bio Selimov zet jer je ozenio njegovu cerku.
    Dosta dobro sam upoznata sa istorijom tako da znam nesto i o periodu osmanske vlasti a serija mi je zagolicala mastu pa sam pronasla dosta toga.

    A po mom misljenju da je Mehmet, Mustafa ili Bajazit dosao na presto posle Sulejmana, mislim da bi Osmansko carstvo trajalo znatno duze, mozda bi mi jos uvek bili pod Osmanlijama 🙂 😛
    Ovako Selim je poceo da rasipa carstvo, njegov sin Murat jos vise i tako dalje…. raspalo se i to velicanstveno carstvo 🙂

  • Nakuša

    nije bio on taj koji je bio toliko pametan pa privukao sebi pametne ljude,vec njegova sultanija nurbanu..ona mu je dosta pomogla,uvijek mu je govorila kako sta treba uraditi,koga podrzavati,ciju pomoc traziti..
    da,u povijesti je selim vladao,to se zna..
    a dobro,serija ko serija,i ovdje su svasta ponesto izmjenili,ubacivali likove koje uopste nisu postojali,al eto serija ne bi bila zanimljiva da nisu tako uradili..

  • ina

    u sledećoj bajazit beži u perziju kod sulejmanovog neprijatelja, a sulejman nudi otkup za njega. konačno, Mihrimah pomaže Atmadzi i on ubija Rustema, ljigavca…
    U 138 umire Bajazit.

Iskaži svoje mišljenje!

Tvoja mejl adresa nikome nije vidljiva - služi samo da te obavestimo kada ti neko odgovori! Polja sa * su obavezna. Required fields are marked *

Primaj svakoga dana nove epizode u svoj inboks!