Sulejman veličanstveni 136. epizoda – Počinje rat između Selima i Bajazita!

Mihrimah govori Zumbulu da zna šta bi njena majka uradila kad bi Sulejmanove strele poletele ka njenim sinovima – isprečila bi se između njih i žrtvovala bi se da ih spase. A to će učiniti i ona ako bude trebalo – ako neko bude hteo da uzme Bajazitov život, moraće prvo da uzme njen.
Aga koji je trebalo da oslobodi Fahrije u zamenu za zlato ju je prevario, pa ga ona udavi lancima kojima je vezana, a čuvara izbode. Uzima ključeve.
Kratko obaveštenje. Čitaš ili slušaš ovo negde drugde a ne na serije.io ili turske-serije.net? Onda svedočiš nedozvoljenom kopiranju pa te pozivamo da dođeš direktno kod nas na serije.io po najsvežiji sadržaj!
Fahrije ulazi kod Nurbanu i kaže joj da je obećala Hurem da će je ubiti i kucnuo je taj čas. Nurbanu joj kaže da će onda i ona umreti ako je ubije. Fahrije odgovori da će ona u svakom slučaju umreti, ali želi i nju da povede sa sobom. Počne i nju da davi, ali Nurbanu uspe da je izbode. Ulazi Selim i ugleda mrtvu i izbodenu Fahrije.
Mihrimah govori Bajazitu da neće otići sa njegovog dvora dok ga ne odvrati da počini grešku. On joj odgovori da njega njeno prisustvo čini srećnim i voleo bi da uvek može boraviti tu. Mihrimah mu kaže da vladar ne uzima u obzir ni decu kad je u pitanju izdaja. Nakon Huremine smrti on je upao u tamu i ko zna šta mu se mota po glavi. Zato joj mora obećati da će otići u Amasiju i spasiti se njegovog gneva. Bajazit joj kaže da ne brine, otićiće, ako je to već vladareva želja. Mihrimah shvata da je nešto naumio i otvoreno ga pita o tome. On joj odgovori da je jedina u njihovoj porodici kojoj veruje i zato neće kriti od nje, potrebno mu je vremena. Nastaviće da skuplja vojsku i sačekaće odgovor begova, a onda će krenuti na Selima. Mihrmah ga pita zar mora tako biti, ne postoji nada. Bajazit kaže da će vladar i Selim iskoristiti prvu priliku da mu skinu glavu.
Nastavi: “Mihrimah moja… Najlepša sestro moja… Nemam nikoga drugog do tebe. Ako ne želiš da budeš uz mene, ako nećeš da me podržiš, reci to onda, odmah sada.”
Mihrimah: “Spremi svoju vojsku, skupi svoju silu i uradi ono što moraš. Zaklinjem ti se, uz tebe sam sa svom svojom moći!” (NASTAVAK NA SLED.STR.)
Kratko obaveštenje. Čitaš ili slušaš ovo negde drugde a ne na serije.io ili turske-serije.net? Onda svedočiš nedozvoljenom kopiranju pa te pozivamo da dođeš direktno kod nas na serije.io po najsvežiji sadržaj!
Pitaj AI Sapunićku bilo šta
Molimo unesite vaše podatke da biste započeli razgovor:
24 Komentar(a)
ina
Joj jadan ovaj Sulejman…. 🙁
e kad je Bajazid glup tako mu i treba…. jooooj debil
Nakuša
zao mi je bajazita..a sulejman glup,nista ne moze shvatiti..oko njega se odvija toliko spletki,prevara,nista ne vidi..
Tempesta
I meni je jako zao Bajazita… Crni Sulejman… Hoce da bude pravedan, a u stvari je velike nepravde pocinio. I s Mustafom i s Bajazitom sad.
jovanka
ja mislim isto kao i vi selim ne zaslužuje prestolje on je jedna pijanica.a bajazit je dobar i u svemu bolji od selima
Nakuša
sulejman se samo boji za sebe..kako mi je bila tuzna scena kad je mustafu ubio,mislim naredio da ga zadave ..kad je svog najmilijeg,najdrazeg i najstarijeg sina mogao tako ubiti..nece mu biti tesko ni bajazita ubiti..
jovanka
mogla bih pronaći najavu za sljedeću epizodu baš me zanima hoće li pobjebiti selim ili bajazit mada mislim da će selim
Nakuša
selim je taj koji ce pobijediti..nazalost
jovanka
zaista mi je žao bajazita i ne mogu da vjerujem da će selim vladati iza sulejmana.
jovanka
pitam se hoće li ga selim dokrajčiti i kakvo će biti carstvo u kome vlada selim
jovanka
ja mislim da će njegovo carstvo biti RASPAD SISTEMA a prvo naređenje će biti ,,doneste mi puno pića i hrane”
Tempesta
Pa i jeste njegovo carstvo bilo raspad sistema posle Sulejmana. Istorija kaze da je Selim bio raskalasan i neumeren u jelu i picu i imperija bas i nije napredovala.
jovanka
pa i vidi se gdje će ovaj smotanko da održava imperiju bajazit je bolji
Nakuša
jadno to carstvo u kojem selim vlada..
jovanka
znam to biće grozno jadni sulejman izgubio je ili ubio 4 sina i ostao mu nesposobni selim
užas
Nakuša
pa sam je kriv..bolje da je ubio tog jednog,a ostavio ostale sinove zive..
ina
Ljudi, ja sam mislim jedina koja obozava Selima, jer kada je Mehmet ubijen, postalo mi je svejedno koji ce od njih da vlada… ali Selim je bio i pijanica i nikakav ali je bio dovoljno pametan da prave ljude privuce sebi i pomocu njih ostane jedini naslednik Sulejmana.
Ne znam samo kako su i Mustafa i Bajazit bili neoprezni po tom pitanju. Ipak Bajazit je napravio gresku jer nije obavestio Sulejmana o svemu sto se desava nego je bio previse arogantan da je mislio da sve moze sam.
Jos jedna stvar, nakon Sulejmanove smrti na vlast je dosao Selim, to svi znamo ali je carstvom u stvari vladao nas veliki vezir Mehmet-pasa Sokolovic po naredjenjima prvo sultanije Mihrimah a posle njene smrti Vladao je po naredjenjima sultanije Nurbanu. On je bio Selimov zet jer je ozenio njegovu cerku.
Dosta dobro sam upoznata sa istorijom tako da znam nesto i o periodu osmanske vlasti a serija mi je zagolicala mastu pa sam pronasla dosta toga.
A po mom misljenju da je Mehmet, Mustafa ili Bajazit dosao na presto posle Sulejmana, mislim da bi Osmansko carstvo trajalo znatno duze, mozda bi mi jos uvek bili pod Osmanlijama 🙂 😛
Ovako Selim je poceo da rasipa carstvo, njegov sin Murat jos vise i tako dalje…. raspalo se i to velicanstveno carstvo 🙂
atv
slažem se to je bila i sreća za nas
Nakuša
nije bio on taj koji je bio toliko pametan pa privukao sebi pametne ljude,vec njegova sultanija nurbanu..ona mu je dosta pomogla,uvijek mu je govorila kako sta treba uraditi,koga podrzavati,ciju pomoc traziti..
da,u povijesti je selim vladao,to se zna..
a dobro,serija ko serija,i ovdje su svasta ponesto izmjenili,ubacivali likove koje uopste nisu postojali,al eto serija ne bi bila zanimljiva da nisu tako uradili..
atv
sada je tek zanimljivo šta li nas čeka u nekoliko narednih epizoda i da pohvalim tempestu prevod je odličan
Tempesta
Hvala draga 🙂
Pozzz svima!
ina
u sledećoj bajazit beži u perziju kod sulejmanovog neprijatelja, a sulejman nudi otkup za njega. konačno, Mihrimah pomaže Atmadzi i on ubija Rustema, ljigavca…
U 138 umire Bajazit.
atv
znači i rustem umire u 138 ep.rustema mi nije žao,ali bajazita jeste
atv
zašto bajazit bježi u perziju
ina
sistem umire u 137 konacnoooo. 🙂 a bajazit u 138 verovatno. mislim da je to poslednja.
Primaj svakoga dana nove epizode u svoj inboks!