Počinje rat između Selima i Bajazita!
Sulejman Veličanstveni,  Turske Serije

Sulejman veličanstveni 136. epizoda – Počinje rat između Selima i Bajazita!

Počinje rat između Selima i Bajazita!
Počinje rat između Selima i Bajazita!

Lala obaveštava Selima da je Bajazit krenuo s vojskom da ga napadne. Selim viče da je tačno znao. Nurbanu kaže da će ih Sulejman podržati. Lala kaže da se mogu samo nadati da će njegova pomoć stići na vreme. Selim naređuje da se pozove Murat, njegov sin, iz njegovog sandžaka kako bi mu pomogao svojom vojskom. Nurbanu to ne želi.

Zumbul javlja Mihrimah da počinje rat.

Nurbanu govori Muratu, koji je stigao, da ne želi da i on ratuje. On joj odgovori da mora podržati oca kako bi pobedili njegovog strica Bajazita.

Ali otkriva Mihrimah da je Rustem prešao na Selimovu stranu, sprečio je paše da pomognu Bajazitu, izdao ga je. Mihrimah ne može da veruje.
Ona ode kod Rustema: “Ti izdajniče, prevarantu! Kako si mogao?! Kako si mogao to da uradiš Bajazitu??!”
Rustem joj odgovori da nije imao drugog izbora, Bajazitova sudbina je postala jasna nakon Huremine smrti. Izgubiće.
Mihrimah: “Zbog tebe!! Mogao si da ga spasiš!”
Rustem joj kaže da, šta god uradio, ne bi bilo dovoljno, vladar ga je proglasio neprijateljem i odlučio je da ga pogubi, čak je dobio i legalno rešenje o njegovoj egzekuciji. Gotovo je.

Kratko obaveštenje. Čitaš ili slušaš ovo negde drugde a ne na serije.io ili turske-serije.net? Onda svedočiš nedozvoljenom kopiranju pa te pozivamo da dođeš direktno kod nas na serije.io po najsvežiji sadržaj!

Na ravnicama Konije, 29. maja 1559 godine, suočavaju se Sulejmanovi sinovi.

Mihrimah hoće da vidi Sulejmana kako bi ga pitala kako je dobio legalno rešenje za Bajazitovu smrt i kako će da živi s tim. Ferhat joj kaže da on nije u svojim odajama.

Sulejman je u Hureminim odajama.
Priđe njenom krevetu: “Moja Hurem… Sultanijo… Oprosti mi…”

Kratko obaveštenje. Čitaš ili slušaš ovo negde drugde a ne na serije.io ili turske-serije.net? Onda svedočiš nedozvoljenom kopiranju pa te pozivamo da dođeš direktno kod nas na serije.io po najsvežiji sadržaj!

Bajazit i Selim se ljutito gledaju preko polja….

Pitaj AI Sapunićku bilo šta

Molimo unesite vaše podatke da biste započeli razgovor:

Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8

Pozdrav svim sajtovcima od moderatora i prevodioca - Tempeste! Želim vam prijatan boravak na našem sajtu, tu smo zbog vas!

24 Komentar(a)

  • Nakuša

    zao mi je bajazita..a sulejman glup,nista ne moze shvatiti..oko njega se odvija toliko spletki,prevara,nista ne vidi..

    • Tempesta

      I meni je jako zao Bajazita… Crni Sulejman… Hoce da bude pravedan, a u stvari je velike nepravde pocinio. I s Mustafom i s Bajazitom sad.

      • jovanka

        ja mislim isto kao i vi selim ne zaslužuje prestolje on je jedna pijanica.a bajazit je dobar i u svemu bolji od selima

  • Nakuša

    sulejman se samo boji za sebe..kako mi je bila tuzna scena kad je mustafu ubio,mislim naredio da ga zadave ..kad je svog najmilijeg,najdrazeg i najstarijeg sina mogao tako ubiti..nece mu biti tesko ni bajazita ubiti..

  • jovanka

    mogla bih pronaći najavu za sljedeću epizodu baš me zanima hoće li pobjebiti selim ili bajazit mada mislim da će selim

  • jovanka

    ja mislim da će njegovo carstvo biti RASPAD SISTEMA a prvo naređenje će biti ,,doneste mi puno pića i hrane”

    • Tempesta

      Pa i jeste njegovo carstvo bilo raspad sistema posle Sulejmana. Istorija kaze da je Selim bio raskalasan i neumeren u jelu i picu i imperija bas i nije napredovala.

  • ina

    Ljudi, ja sam mislim jedina koja obozava Selima, jer kada je Mehmet ubijen, postalo mi je svejedno koji ce od njih da vlada… ali Selim je bio i pijanica i nikakav ali je bio dovoljno pametan da prave ljude privuce sebi i pomocu njih ostane jedini naslednik Sulejmana.
    Ne znam samo kako su i Mustafa i Bajazit bili neoprezni po tom pitanju. Ipak Bajazit je napravio gresku jer nije obavestio Sulejmana o svemu sto se desava nego je bio previse arogantan da je mislio da sve moze sam.
    Jos jedna stvar, nakon Sulejmanove smrti na vlast je dosao Selim, to svi znamo ali je carstvom u stvari vladao nas veliki vezir Mehmet-pasa Sokolovic po naredjenjima prvo sultanije Mihrimah a posle njene smrti Vladao je po naredjenjima sultanije Nurbanu. On je bio Selimov zet jer je ozenio njegovu cerku.
    Dosta dobro sam upoznata sa istorijom tako da znam nesto i o periodu osmanske vlasti a serija mi je zagolicala mastu pa sam pronasla dosta toga.

    A po mom misljenju da je Mehmet, Mustafa ili Bajazit dosao na presto posle Sulejmana, mislim da bi Osmansko carstvo trajalo znatno duze, mozda bi mi jos uvek bili pod Osmanlijama 🙂 😛
    Ovako Selim je poceo da rasipa carstvo, njegov sin Murat jos vise i tako dalje…. raspalo se i to velicanstveno carstvo 🙂

  • Nakuša

    nije bio on taj koji je bio toliko pametan pa privukao sebi pametne ljude,vec njegova sultanija nurbanu..ona mu je dosta pomogla,uvijek mu je govorila kako sta treba uraditi,koga podrzavati,ciju pomoc traziti..
    da,u povijesti je selim vladao,to se zna..
    a dobro,serija ko serija,i ovdje su svasta ponesto izmjenili,ubacivali likove koje uopste nisu postojali,al eto serija ne bi bila zanimljiva da nisu tako uradili..

  • ina

    u sledećoj bajazit beži u perziju kod sulejmanovog neprijatelja, a sulejman nudi otkup za njega. konačno, Mihrimah pomaže Atmadzi i on ubija Rustema, ljigavca…
    U 138 umire Bajazit.

Iskaži svoje mišljenje!

Tvoja mejl adresa nikome nije vidljiva - služi samo da te obavestimo kada ti neko odgovori! Polja sa * su obavezna. Required fields are marked *

Primaj svakoga dana nove epizode u svoj inboks!