Sulejman veličanstveni 136. epizoda – Počinje rat između Selima i Bajazita!

Lala javlja Selimu da je Bajazit krenuo za Amasiju, ali ne veruje da je prestao da skuplja vojsku. U svakom slučaju, oni sad mirno mogu da pođu u Koniju jer im Bajazit neće preseći put.
Mihrimah priča sa Rustemom koji se čudi što je Bajazit pristao da ode u Amasiju. Mihrimah mu kaže da je shvatio da mora da izvrši očevo naređenje, ali nije prestao da skuplja vojsku. Rustem brine šta će biti kad vladar to sazna. Ona mu kaže da će Bajazit sigurno pobediti uz podršku begova. Rustem kaže da bi i njihovi životi, zbog tog rata mogli biti u opasnosti i moraju znati na čijoj su strani. Mihrimah kaže da se to već zna, na Bajazitovoj su strani i pružiće mu svu potrebnu podršku. Rustem joj kaže da je napravila veliku grešku, njihova je dužnost bila da spreče taj rat i da štite Bajazita dok ne stigne do trona. Mihrimah mu kaže da sam zna da Bajazita neće Selim ostaviti na miru, napašće ga čim mu se ukaže prilika i to podmuklo. A on je (Rustem) obećao njenoj majci da će i životom braniti Bajazita, stavio je ruku na Kuran i to ne sme zaboraviti.
Bajazit stiže u Amasiju i seća se vremena kad je došao tu da poseti Mustafu.
Rustem se raspituje kako bi se osoba koja prekrši zakletvu nad Kuranom mogla spasiti pred Bogom. Kažu mu da treba da se pokaje i da da novac u humanitarne svrhe.
Kratko obaveštenje. Čitaš ili slušaš ovo negde drugde a ne na serije.io ili turske-serije.net? Onda svedočiš nedozvoljenom kopiranju pa te pozivamo da dođeš direktno kod nas na serije.io po najsvežiji sadržaj!
Atmadža javlja Bajazitu da begovi prihvataju da mu pruže pomoć, doćiće sa 20 000 vojnika. Bajazit je siguran da Selim neće sada moći protiv njega.
Rustem daje novac da se podeli siromašnima i da se napravi neki kompleks.
Bajazit govori svojim sinovima da su oni njegovo najveće bogatstvo i želi da se oni, kao braća, odnose jedni prema drugima kao što se on (Bajazit) odnosio prema Džihangiru i Mustafi. Oni žele da mu se pridruže u ratu protiv strica. Bajazit je ponosan, ali ne želi da oni učestvuju i tako ugroze svoje živote.
Kratko obaveštenje. Čitaš ili slušaš ovo negde drugde a ne na serije.io ili turske-serije.net? Onda svedočiš nedozvoljenom kopiranju pa te pozivamo da dođeš direktno kod nas na serije.io po najsvežiji sadržaj!
Mihrimah naređuje Zumbulu da se Bajazitu odnese 500 000 srebrnih novčića koje je skupila. Zna da će mu taj novac trebati i želi da on zna da je ona uz njega. (NASTAVAK NA SLED.STR.)
Pitaj AI Sapunićku bilo šta
Molimo unesite vaše podatke da biste započeli razgovor:
24 Komentar(a)
ina
Joj jadan ovaj Sulejman…. 🙁
e kad je Bajazid glup tako mu i treba…. jooooj debil
Nakuša
zao mi je bajazita..a sulejman glup,nista ne moze shvatiti..oko njega se odvija toliko spletki,prevara,nista ne vidi..
Tempesta
I meni je jako zao Bajazita… Crni Sulejman… Hoce da bude pravedan, a u stvari je velike nepravde pocinio. I s Mustafom i s Bajazitom sad.
jovanka
ja mislim isto kao i vi selim ne zaslužuje prestolje on je jedna pijanica.a bajazit je dobar i u svemu bolji od selima
Nakuša
sulejman se samo boji za sebe..kako mi je bila tuzna scena kad je mustafu ubio,mislim naredio da ga zadave ..kad je svog najmilijeg,najdrazeg i najstarijeg sina mogao tako ubiti..nece mu biti tesko ni bajazita ubiti..
jovanka
mogla bih pronaći najavu za sljedeću epizodu baš me zanima hoće li pobjebiti selim ili bajazit mada mislim da će selim
Nakuša
selim je taj koji ce pobijediti..nazalost
jovanka
zaista mi je žao bajazita i ne mogu da vjerujem da će selim vladati iza sulejmana.
jovanka
pitam se hoće li ga selim dokrajčiti i kakvo će biti carstvo u kome vlada selim
jovanka
ja mislim da će njegovo carstvo biti RASPAD SISTEMA a prvo naređenje će biti ,,doneste mi puno pića i hrane”
Tempesta
Pa i jeste njegovo carstvo bilo raspad sistema posle Sulejmana. Istorija kaze da je Selim bio raskalasan i neumeren u jelu i picu i imperija bas i nije napredovala.
jovanka
pa i vidi se gdje će ovaj smotanko da održava imperiju bajazit je bolji
Nakuša
jadno to carstvo u kojem selim vlada..
jovanka
znam to biće grozno jadni sulejman izgubio je ili ubio 4 sina i ostao mu nesposobni selim
užas
Nakuša
pa sam je kriv..bolje da je ubio tog jednog,a ostavio ostale sinove zive..
ina
Ljudi, ja sam mislim jedina koja obozava Selima, jer kada je Mehmet ubijen, postalo mi je svejedno koji ce od njih da vlada… ali Selim je bio i pijanica i nikakav ali je bio dovoljno pametan da prave ljude privuce sebi i pomocu njih ostane jedini naslednik Sulejmana.
Ne znam samo kako su i Mustafa i Bajazit bili neoprezni po tom pitanju. Ipak Bajazit je napravio gresku jer nije obavestio Sulejmana o svemu sto se desava nego je bio previse arogantan da je mislio da sve moze sam.
Jos jedna stvar, nakon Sulejmanove smrti na vlast je dosao Selim, to svi znamo ali je carstvom u stvari vladao nas veliki vezir Mehmet-pasa Sokolovic po naredjenjima prvo sultanije Mihrimah a posle njene smrti Vladao je po naredjenjima sultanije Nurbanu. On je bio Selimov zet jer je ozenio njegovu cerku.
Dosta dobro sam upoznata sa istorijom tako da znam nesto i o periodu osmanske vlasti a serija mi je zagolicala mastu pa sam pronasla dosta toga.
A po mom misljenju da je Mehmet, Mustafa ili Bajazit dosao na presto posle Sulejmana, mislim da bi Osmansko carstvo trajalo znatno duze, mozda bi mi jos uvek bili pod Osmanlijama 🙂 😛
Ovako Selim je poceo da rasipa carstvo, njegov sin Murat jos vise i tako dalje…. raspalo se i to velicanstveno carstvo 🙂
atv
slažem se to je bila i sreća za nas
Nakuša
nije bio on taj koji je bio toliko pametan pa privukao sebi pametne ljude,vec njegova sultanija nurbanu..ona mu je dosta pomogla,uvijek mu je govorila kako sta treba uraditi,koga podrzavati,ciju pomoc traziti..
da,u povijesti je selim vladao,to se zna..
a dobro,serija ko serija,i ovdje su svasta ponesto izmjenili,ubacivali likove koje uopste nisu postojali,al eto serija ne bi bila zanimljiva da nisu tako uradili..
atv
sada je tek zanimljivo šta li nas čeka u nekoliko narednih epizoda i da pohvalim tempestu prevod je odličan
Tempesta
Hvala draga 🙂
Pozzz svima!
ina
u sledećoj bajazit beži u perziju kod sulejmanovog neprijatelja, a sulejman nudi otkup za njega. konačno, Mihrimah pomaže Atmadzi i on ubija Rustema, ljigavca…
U 138 umire Bajazit.
atv
znači i rustem umire u 138 ep.rustema mi nije žao,ali bajazita jeste
atv
zašto bajazit bježi u perziju
ina
sistem umire u 137 konacnoooo. 🙂 a bajazit u 138 verovatno. mislim da je to poslednja.
Primaj svakoga dana nove epizode u svoj inboks!